Přidej se k nám!

Zpěvem ke zdraví aneb výhody sborového zpěvu

Zpěv není jen zábava. Mnohé vědecké studie dokazují, že zazpívat si pěkně od srdce prospívá našemu zdraví. Zpěv pomáhá v boji se stresem, zlepšuje dechové funkce či zmírňuje chrápání.

celý článek viz zde

Zdroj: NÉA 11, Text: Kristýna Mášová, koučka a lékařka z oboru radiologie a zobrazovací metody

"Lidé si myslí, že neumí zpívat. Bez hudebního sluchu je ale jen velmi málo z nás."

Chceš si s námi zazpívat?

Není nic jednoduššího. Ozvi se naší „Předsedě“ a domluvte se, kdy se přijdeš nezávazně podívat na zkoušku.

Dále je obvyklý tento postup:

1) Zamiluješ se do sborového zpívání na první poslech, pokud už nejsi z dřívějška. 

2) V průběhu zkušebního období (alespoň 3 měsíce) zpíváš na zkouškách, učíš se repertoár, seznamuješ se s lidmi ve sboru a zjišťuješ, že už si ani neumíš nedělní podvečer a večer představit bez společného zpívání.

3) V příjemné a kamarádské atmosféře je Ti dobře, cítíš se přijímaný/á, vítaný/á, nebojíš se projevovat, ani se zeptat na cokoliv, kohokoliv.  

4) V té samé atmosféře, ale přece jen komorněji (obvykle jen se sbormistrem a některým zástupcem výboru) proběhne v průběhu zkušebního období tzv. předzpívání - jehož účelem je především správně tě zařadit do hlasu. Sbormistr si poslechne Tvůj hlas také typově, aby měl představu. Současně je možné různé věci konzultovat. NEJEDNÁ SE O PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY :-)

5) Po zkušebním období Tě výbor sboru slavnostně jmenuje čekatelem/čekatelkou členství. To znamená, že už jsi součástí sboru, účastníš se všech slastí i strastí sborového života, s výjimkou hlasování na členské schůzi a také se nemůžeš stát voleným orgánem sboru.

6) Až budeš rok svědomitě plnit své sborové povinnosti, budeš se omlouvat ze zkoušek na které nedorazíš, bude na Tebe spolehnutí a také, pokud se Ti s námi bude líbit, budeš na další členské schůzi přijat/a za člena sboru se všemi právy a povinnostmi.